RTA VIRULANE D-segarühm VIRVET

Juhendaja Urve Kilk

VIRVET on Kohtla-Järve Kultuurikeskuse Rahvatantsuansambli Virulane veteranide segarühm, kes kutsuti kokku 1986.a. sügisel HELVI-MARIA KALLIKORMI initsiatiivil. Selleks ajaks oli tegutsemast lakanud Eike Rõõmuse juhendatud tantsuveteranide segarühm ning osa ansambli raudvarasse kuulunud paaridest oli jõudnud sellisesse ikka, et tunti vajadust veidi väiksema koormuse järele. Mitmed endised tantsijad soovisid naasta rahvatantsu juurde. Pealegi oli nende endisel juhil Urve Kilgil lähenemas esimene suur juubelisünnipäev ning selle tähistamist ei soovitud ainult kõrvalt vaadata. Esimene vastutusrikas esinemine oli juba Virulase 1987.a. kevadkontserdil ja sellele järgnes loendamatul hulgal teisi.

Loomulikult on Virvet esinenud kõikidel oma maakonna ja Virumaa tantsupidudel, aga ka Kirde Killadel, Memme-Taadi päevadel, Eesti Vabariigi 90.sünnipäeva tähistamise avapeol talvises Toilas, Kohtla-Järve linnapea pidulikel vastuvõttudel jne. Rühma meeste väga aktiivse tegutsemise tulemusena valmis U.Kilgil „Kaevurite kaerajaan”, mida Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis talviste tuhamägede tantsupidude avaloona maa all juba mitu korda on külalisrühmadele õpetatud ning koos tujutõstvalt tantsitud.

Kogu Eestimaad haarava tantsupäevana algatati Virve Vuntuse eestvõtmisel 1999. aastal D-rühmade festival. Esimene kord õnnestus kenasti ning kokkusõitnud soovisid selle jätkumist. Alati püüti leida midagi uut ja omanäolist peale ühiskontserdi. Eriline oli 2002, mil toimus festivali maskottide konkurss. Seal alates on laval alati ka Kohtla ja Järve ning üleval Tarvanpää meisterdatud logo.

Fotod

[Not a valid template]

Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169