Muusikateater «Peterburi operett» esitleb: I. Kalman’i operett kahes vaatuses MISTER IKS

 

Kohtla-Järve Kultuurikeskuses

18.11.2016 kell 19.00

Muusikateater «Peterburi operett» esitleb:
I. Kalman’i operett kahes vaatuses MISTER IKS

Helilooja: Imre Kalman
Lavastaja: Svetlana Samorodova
Kestvus: 2 tundi 40 minutit (1 vaheaeg)

Etenduse toob meieni Venemaa Teeneline artist, teatri „Peterburi operett“ kunstiline juht ja režiisöör Sergei Šalagin, kes on lõpetanud Moskva GITISe režissööri Boriss Pokrovski, dirigenti Gennadii Roždestvenskii, koreograaf Mihhail Kisljarov juhendamisel.
Imre Kalman kirjutas operetti „Mister Iks“ (Tsirkuse printsess) 1925. aastal. Meie publik armastab Imre Kalmanit isegi rohkem kui tema kodumaa Ungari publik. Kalman ei vea alt iialgi. Tema muusika toidab hinge ja südant. Muusikkeel on oma meloodilisuses emotsionaalne ja populaarne. Kalmani muusika rõõmustab meid nagu kohtumine vana sõbraga. Artistide ehe esitlus toonitab Kalmani muusika looduslähedust. Tallinna publikul on suurepärane võimalus nautida teatri „Peterburi operett“ kõrgtasemel esitust.
Publikut erutab salapärane tsirkuse kulisside tagune elu, kus eredaimaks persooniks on kõigele tundmata alati maskis Mister Iks. Kõiki tema etendusi jälgib pankuri noor lesk Theodora, kes on huvitatud tutvumisest Mister Iksiga. Theodora on juba 19 korda ära öelnud rikka paruni abielu ettepanekutele. Kõrgseltskonna uudishimu erutavaimaks küsimuseks on kumb neist osutub Theodora favoriidiks. Loomulikult tuuakse etenduses palju intriige, mis takistavad noori inimesi õnne leidmast.
Kuna tegu on kõrgtasemel teosega operetti žanris on seda ihaldanud laulda maailma tipplauljad. Eestis säras Mister Iksi rolli Georg Ots. Uue, kaasaegse inimesele lähedase lavastuse on teinud Svetlana Samorodova. Suurepärase kunstniku Oleg Malšanovi töö ideid saab näha sellel külalisetendusel. Kostüümid on disainitud nagu praegu on kombeks ehedalt ajalooliselt naturaalselt. Suurepärased tantsu numbrid, mis on lavastatud Tatjana Konovalova ja Julia Iljina poolt, on esitatud teatri lauljate, mitte balleti trupi poolt.

Piletid on müügil:

PILETILEVI müügipunktides (SELVER, WRIS REISIBÜROO, STATOIL, JÕHVI KONTSERDIMAJA)
ja internetis: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/ooper-ja-operett/operett-mister-x-operetta-mister-iks-194355/

Piletihind: 15.00 – 25.00 €

Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169