Akadeemiline naisansambel KAJA

Juhendaja – Asta Jugaste

Naiskoor „Kaja“ loodi 1958.aastal ja on Kohtla-Järve Kultuurikeskuse üks vanemaid kollektiive. Kauaaegne dirigent ja pedagoog Asta Jugaste on aastaid hoidnud koori laulutuld ja pidanud sammu tänapäeva koorimuusikaga.

Täna laulab kooris 23 tublit naist. Koos on palju reisitud ja esinetud Eestis ja välimaal. Aastaid on osaletud kõikidel üldlaulupidudel üle Eesti, Ida-Virumaal ja Peipsiäärsete maakondade laulupidudel. Hinge jäi XXV Laulupidu, mille pealkiri “ÜhesHingamine“ räägib iseenese eest. Ikka ja alati kõlab laul oma majas esmaspäeviti ja kolmapäeviti. Kaunid naiste laulud ilmestavad linna ja kultuurikeskuse sündmusi.

Naiskoor Kaja on Kohtla-Järve Kultuurikeskuse üks usinamaid ja vanemaid kollektiive. Asutatud 1958.aastal, on ta pidevalt tegutsedes hoidnud laulutuld ning tänu dirigent Asta Jugastele pidanud sammu Eesti muusikaelu arenguga.

Lisaks üldlaulupeo repertuaari omandamistele ja lihvimistele mahtus Kaja tegevusaastatesse igaaastane jõululaulude laulmine I Advendi kontserdil Valges Saalis ja Kultuurikeskuses, Eesti – Soome laulupidudel nii Eestis kui ka Soomes. Üles on astutud Jõhvi Mihkli kirikus, Jõhvi ja Ahtme Vanadekodudes  ja Rudolfi turvakodus Kohtla-Järvel. Unustamatu elamuse on jätnud Leigo Järvemuusikafestivali ühiskülastus ja Birgitta festivali ühiskülastus Tallinna. Osaletud on maakondlikel ühisüritustel, Peipsiäärsete maakondade laulupidudel ja vabariiklikel üldlaulupidudel algusaastatest alates.

Igal sügisel kordub nii, et suvi jäädavalt ei kehti,  et juba näib, mis tast saab: õueväravas lehti kukutab haab…. siis naiskoor Kaja ootab juurdekasvu nooremate lauljate hulgast, et koori tase järgnevatel aastatel ei langeks.

Ilu on alati haruldane, inetus tavaline. Inimene harib end ilu läbi, terve meie elu on täiuslikkuse ja ilu poole püüdlemine. Seda on nii loomingus kui ka inimestevahelises suhetes. Inetuse me unustame, me vaatame, kui vähegi võimalik, tast mööda.

Oleme sügavalt veendunud, et armastame koorilaulu, sest laul ei peta, ei jäta maha, ei reeda kunagi. Nüüd paneme kohkunult tähele: mida rohkem teame, seda lahjemaks muutuvad me tunded. Otsekui sööksid teadmised laulust ära armastuse. Kuid armastusega ongi nii, et puhas armastus on vaba vähimastki sümpaatiast, austusest ning sõprusest.

Kui pereema on  toidud valmis keetnud, lastel koolitööd  üle kontrollinud – on ta oodatud osalema naiskoori tegemistest. Koori proovipäevadeks on esmaspäev ja kolmapäev kell 18.30 Kohtla-Järve Kultuurikeskuse Vahtra Loomekeskus.

Fotod naiskoor KAJA

[Not a valid template]

Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169