RTA VIRULANE naisrühm

Juhendaja Helgi Kopliorg

„Virulase“ naisrühm moodustati 1963.aastal neidude rühmana ja juhendajaks oli Urve Kilk. Aastail 1967-1969 oligi neidude rühm see, kes „Virulase“ kuulsaks tegi, tulles 1967.aastal NSV Liidu isetegevusfestivali laureaadiks.

Tänases „Virulase“ naisrühmas on 13 iseteadvat, tegusat nooruslikku naist, kelle tohutu tantsusoov hoiab rühma oma tegemistes koos. Meie hulgas on õpetajaid, kondiitreid, poemüüjaid, maaklereid, müügijuhte, galeriste ja pankureid. Vaatamata ametite mitmekesisusele on meie rühm ühtne ja sõbralik. Proovisaalis ei ole tähtis, kas sa oled tööl vaid sinu tantsuoskused ja inimlikud omadused. Proovid toimuvad kaks korda nädalas, tavaliselt 2 tundi, aga vahel ka 3 tundi.

Meie repertuaari kuuluvad eesti rahvatantsud, folkloorsed tantsud ja seltskonnatantsud. Oleme natuke harrastanud line-tantsu. Repertuaari valik sõltub paljuski eelseisvatest esinemistest. Esikohal on suuremate pidude repertuaar.

Traditsiooniliselt osaleme uue hooaja avakontserdil, hõimupäevadel, esimese advendiküünla süütamisel, tantsuansambli jõulupeol, Vabariigi Aastapäeva tähistamisel, kevadkontserdil, Kohtla-Järve linna jaanipäeval. Lisaks on esinetud kohalike ettevõtete tähtpäevadel. Esinemas on käidud Saksamaal ja Lätis, Leedus. Peaaegu kõik meie tegemised on jäädvustatud fotodel.

Praegu on tantsurühma repertuaaris 27 tantsu. Meie lemmiktantsudeks on „Naiste reilender”, „Üits paigake”, „Kodupaik” ja „Kodukotus”.

„Virulane” naisrühm peab oma põhiülesandeks eesti rahvatantsu alalhoidmist ja selle tutvustamist oma kodukandi rahvale ja ka väljaspool Eestit.

Meie juhendajad:

Kuni 1990 aasta sügiseni juhendas „Virulase” naisrühma Urve Kilk. Aastast aastasse on Urve olnud nii kohalike, kui ka ülevirumaaliste tantsupidude üldjuht ja lavastaja, korduvalt ka üleriigiliste tantsupidude liigijuht ja assistent. Urve on oma töös lähtunud Ullo Toomi põhimõtetest ja neid ka edasi andnud oma tantsijatele.

Suur panus virulaste tantsitamisele ja ansambli kooshoidmisele on Eike Rõõmusel – 1972.aastast oli ta ballettmeister-lavastaja ja alates 1990.aasta sügisest kuni 2009. aasta varakevadeni naisrühma juhendaja. Eike oli tantsude õpetamisel alati hästi täpne ja tegi seda nii nagu oli mõelnud tantsude looja. Ta pani rõhku kehahoiule ja klassikaliste tantsuelementide õpetamisele.

Alates 2008.aasta sügisest juhendab rühma Helgi Kopliorg. Esimesel aastal oli talle toeks Eike Rõõmus. Helgi esimeseks saavutuseks võib lugeda naisrühma viimist 2009.aastal Laulu- ja tantsupeole „Üheshingamine”. 2010.aastal osales naisrühm võimlemispeol „Pidu läheb käima”. 2011.aastal võeti osa I naiste tantsupeost Jõgeval ning osaleti Tartus Europeade Eesti päeval.

Meie ajaloost.

„Virulase“ naisrühm moodustati 1963.aastal neidude rühmana ja juhendajaks oli Urve Kilk. Aastail 1967-1969 oligi naisrühm see, kes „Virulase“ kuulsaks tegi, tulles 1967.aastal NSV Liidu isetegevusfestivali laureaadiks.

Alates 1972 – 1990 aasta sügiseni juhendas „Virulase” naisrühma Urve Kilk.

U.Kilk sai 1998.a. Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja 2006. aastal anti talle Ullo Toomi nimeline rahvatantsu preemia.

Aastast aastasse on Urve Kilk olnud nii kohalike, kui ka ülevirumaaliste tantsupidude üldjuht ja lavastaja, korduvalt ka üleriigiliste tantsupidude liigijuht ja assistent. Urve Kilk on oma töös lähtunud Ullo Toomi põhimõtetest ja neid ka edasi andnud oma tantsijatele.

Suur panus virulaste tantsitamisele ja ansambli kooshoidmisele on E.Rõõmusel – 1972.a vormistati ta ballettmeister-lavastajaks.

Alates 1990. aasta sügisest kuni oma surmani 2009. aastal juhendas „Virulase” naisrühma Eike Rõõmus.

Eike Rõõmusele omistati 2004. aastal Valgetähe V klassi teenetemärk.

2006 aastal sai Eike Rõõmus suurima autasu rahvatantsu alal Anna Raudkatsi stipendiumi.

2006. aastal valiti Eike Rõõmus Kohtla-Järve aukodanikuks.

Eike oli alati tantsude õpetamisel hästi täpne ja tegi seda nii nagu oli mõelnud tantsude looja. Ta pani rõhku kehahoiule ja klassikaliste tantsuelementide õpetamisele.

2008. aasta sügisest kuni tänaseni juhendab rühma Helgi Kopliorg. Esimesel aastal oli talle toeks Eike Rõõmus vaatamata oma raskele haigusele.

Helgi esimeseks saavutuseks võib lugeda naisrühma viimist 2009.aastal Laulu- ja tantsupeole „Üheshingamine”. 2010.aastal osales naisrühm Helgi Koplioru juhendamisel võimlemispeol „Pidu läheb käima”. 2011.aastal võeti osa I naiste tantsupeost Jõgeval ning osaleti Tartus Europeade Eesti päeval.

Fotod

[Not a valid template]

 

 

 

 

 

 


Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169