Tantsukollektiiv RADOST

Kollektiivi looja ja juhendaja – Elena Kovtun Juhendaja abiline – tantsukollektiivi Radost vilistlane Aleksandra Afonchenko

Tantsukollektiiv RADOST – see on laste tantsumaailm. Maailm, mis kingib vaatajatele imelist tantsurõõmu, suurepäraseid elamusi, positiivse energia ja emotsioonide laengut juba neli aastakümmet.

Radost – see on 70 erinevas vanuses tantsulembelist last, kes iga päev õpivad kaasaegseid tantsusuundi. Selles kollektiivis osalevad lapsed avardavad oma loomingulisi oskuseid, kohtuvad sõpradega ning tunnevad end tõeliste artistidena.

Kollektiivi repertuaaris on laste- ja estraaditantsud, tantsushow, kaasaegne ja folkloorne koreograafia.

Tantsupedagoogid ja õpilased on pidevalt täiendanud oma kutsemeisterlikkust ja professionaalset tase. 2016.aastal osaleti Sankt-Peterburis kaasaegse tantsu festivalil „Young & Contemporary“. 2018.aastal osales kollektiiv Tallinnas toimunud tantsulaboratooriumil „Tants ilma piirideta“.

Radost on mitmekordne finalist ja laureaat vabariiklikul tantsukonkursil „Koolitants“. On osaletud rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel Rootsis, Poolas, Bulgaarias, Tšehhis, Leedus, Lätis, Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal. Samuti osaleti tantsushowde maailma meistrivõistlustel Saksamaal, Euroopa meistrivõistlustel hip-hop´is Soomes ning Taanis. Radost oli teleprojektis „Eesti Talent 2010“ finalistide seas.

2015.a. – Sankt-Peterburgis korraldatud 42. Rahvusvahelise konkursi „Sügise muundus“ kolmekordne laureaat

2017.a. – Moskvas toimunud XI rahvusvahelise festival-konkursi „Jõulutähed“ kolmekordne laureaat

2019.a. – Eestis toimunud festivali “Tantsi, tiba-tillukene“ laureaat, Tallinnas toimunud rahvusvahelise festivali „Neposedõ kutsub sõpru“ laureaat. Rahvusvahelistel festivalidel 1. ja 2. astme laureaat – Sankt-Peterburgis „Jõulupeterburg“, „Arabesk 2019“, Jurmalas „Unistused täituvad“

Alates 2015.aastast on tantsukollektiivi suveperioodidel kutsutud külalisesinejaks heategevuslikele kontserditele Soomes.

Tantsukollektiivi Radost on autasustatud aupreemiaga „Parim loominguline kollektiiv Ida-Virumaal 2010“. Eesti Kultuurikapitali poolt on kolmel korral autasustatud preemiaga.

Fotod

Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169