Rakvere teatri etendus “Astuge edasi!”

17.03.2017 kell 19.00
Kohtla-Järve Kultuurikeskuses

Rakvere teatri etendus “Astuge edasi!”

Farss esikus

Piletid 12-14 € Piletimaailma müügipunktides:
WRIS reisibüroo kassas (Narva mnt. 3, Jõhvi),
Jõhvi Kontserdimaja kassas (Pargi 40, Jõhvi),
internetis https://www.piletimaailm.com/performances/63787-astuge-edasi?lang=et_EE
ja 1 tund enne etenduse algust Kohtla-Järve Kultuurikeskuses

Lavastaja Erki Aule
Kunstnik Eveli Varik
Osades Helgi Annast, Indrek Apinis, Saara Kadak või Jaune Kimmel, Silja Miks, Madis Mäeorg, Peeter Rästas, Tarmo Tagamets

Nii kui vanaproua Asta maale sõidab, kasutab noor remondimees Jaanus juhust ja tellib tema korterisse omale prostituudi. Siinkohal võiks see delikaatne lugu lõppeda, aga paraku otsustab sel õhtul Astat külastada mitmeid erinevaid tegelasi alates tüütust naabrist kuni Poola teadlaseni välja. Jaanus üritab piinlikuks kiskuvat olukorda väiksemate ja suuremate hädavaledega enda kasuks pöörata, aga uks käib kinni ja lahti kiiremas tempos kui keegi seda oodata oskab. Juhuse tahtel ristuvad tõde ja väljamõeldis, kirg ja armastus. See on lihtne komöödia lihtsate inimeste keerulisest elust. Kui meie ei tee otsuseid, siis teeb elu neid meie eest.

„Otsisin lavastamiseks komöödiat, mis oleks lihtne, puudutaks inimlikke teemasid ja iga kolme repliigi tagant ajaks naerma. Ja eriti hea, kui see oleks algupärand. Kuidas ma ka ei otsinud, tuli välja, et millegipärast pole keegi sellist komöödiat kirjutanud. Asusin tööle. Panin kirja kolm esimest repliiki… ja sain aru, miks sellist komöödiat keegi kirjutanud pole. Aga siis tuli mul meelde üks naljakas lugu, mis oli minuga kunagi juhtunud. Lisasin juurde mõningaid lõbusaid situatsioone ja tegelasi, jättes loo lihtsaks ja inimlikuks. Kas iga kolmas repliik on naljakas? Aga eks Astuge edasi! ja vaadake järele.”

Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169