TATJANA TEIVAS maalide näituse avamine ja muusikaline- poeetiline kohtumine

15.02.2018 kell 15:00 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses

TATJANA TEIVAS maalide näituse avamine

ja muusikaline- poeetiline kohtumineSissepääs tasuta

 

Tatjana Teivas – kunstnik, luuletaja, gastroleeriv muusik. Sündis 03.12.1975 Tallinnas. Maalima hakkas 2005. aastal, peab ennast sümbolistiks. Üle poole loodud teostest asub erakogudes Moskvas, Peterburis, Minskis, Tallinnas, Istanbulis, Tenerifel. Osalenud üheksal kinnisel eranäitusel Venemaal, Baltikumis ja Tenerifel, aga ka rahvusvahelistel näitustel Interdias-2016 Tenerifel ja Art-Love 2017 Peterburis.

Loomingu muusikalise osa teostab autor osaliselt tuntud rocklaulja, muusiku ja sõumehe Sergei Mazajevi (ansambel Моральный Кодекс (Moraalikoodeks), Moskva) produtseerimisel. Ametlik info: http://www.mazaycom.ru/news/news/?id=201 Esinen muusikalis-poeetiliste autoriõhtute formaadis
(näiteks https://www.youtube.com/watch?v=Trbe5icoCIk),
loon lüürilisi kompositsioone:
https://www.youtube.com/watch?v=mIbcMZb60D0&t=1s

2017. aastal nimetas vene suurim luulele pühendatud portaal stihi.ru autori auhinnale «Aasta poeet».

Näitusest

Autor peab maalis, muusika- ja kirjandusloomes põhiteemaks inimest. Just seepärast kannab tema esimene personaalnäitus pealkirja «HUMANOMANIA» – nii rõhutab autor oma suhtumist peamisse vaatlus-, tunnetus- ja armastusobjekti.

HUMANOMANIA – kirg Inimese vastu

See maalinäitus on pühendatud inimesele. S.t SINULE! Välja pandud töödest ei leia sa portreesarnasust iseendaga. Kuid täiesti kindlasti näed oma meeleolude, mõtete, läbielamiste, tunnete peegeldust, peeni, kummalisi seisundeid, millesse oled sattunud… ja veel korduvalt satud. Süžeede sümbolistlikkus, värvide lakoonilisus, müstika, grotesk ja ekspressioon – nende kaudu ilmuvad lõuenditele erinevate elude lood, jättes ruumi ja õhku sinu isiklikeks läbielamisteks. Aksioomide puudumine. Selgepiirilisus ainult ühes – umbmäärasuses. Tuuline hetkelisus, mis kujundab sind sügaval sisimas… Seal, kus sa oled tõeline. Seal, kus sa näed ja tunnetad ennast. Näitus «HUMANOMANIA» – need on 10 tööd avameelsuseks iseendaga kammerlikus atmosfääris.

Aadress: Kohtla-Järve, Keskallee 36, 30321; tel. +372 33 66 169